Moda Damska

Skinny jeans – czy dalej są modne? Sprawdź, jak wystylizować jeansy skinny

Jeansy damskie skinny biły rekordy popularności jeszcze kilka lat temu. Nosił je każdy, niezależnie od wieku, a w sieciówkach było cięzko o jeansy z inną niż wąską nogawką. Moda jednak się zmieniła; aktualnie królują spodnie typu dzwony czy boyfriendy. Czy to oznacza, że jeansy skinny nie są już modne i nigdy nie powrócą? Sprawdź, jak wystylizować jeansy skinny tak, aby wpisywały się w obecne trendy modowe. 

Co oznacza nazwa ,,skinny jeans’’? 

Na początek trochę teorii – czym tak naprawdę charakteryzują się jeansy skinny? Nazw modeli jeansów, w szczególności damskich, jest mnóstwo, a różnice często są niewielkie. Jeansy damskie skinny są jednak dosyć charakterystyczne – mocno przylegające, opinające i podkreślające sylwetkę, z zwężaną nogawką. Skinny jeans to po prostu popularne w latach 2010 ,,rurki”. Szczególnie popularny był model z wysokim stanem, który dodatkowo podkreślał sylwetkę. W jeansach skinny nie dało się ukryć niczego – figura była wyjątkowo podkreślona, z tego też powodu jeansy skinny miały wielu przeciwników, tak samo jak i zwolenników. 

Jak dobrać jeansy do sylwetki?

Dla kogo skinny jeans będą najlepszym wyborem? Są to jeansy bardzo mocno podkreślające figurę, dlatego też najlepiej będą w nich wyglądać osoby o figurze w typie gruszki czy klepsydry – jeansy skinny o wysokim stanie świetnie zaznaczą biodra i niewielką talię. Dla osób o figurze w typie jabłka, czy kolumny lepszym rozwiązaniem będą jeansy, które są obecnie w trendach – z prostą lub luźną nogawką, tzw mom jeans czy boyfriendy. Pamiętaj jednak, że niezależnie od typu sylwetki, dzięki odpowiedniej stylizacji, możesz dobrze wyglądać w każdym rodzaju jeansów.

Czy skinny jeans dalej są modne? 

Tak jak to zazwyczaj z modą bywa, jeansy skinny wkrótce wyszły z trendów i opuścił sieciówki. Aktualnie, znalezienie rurek w sieciówce jest nie lada wyzwaniem. Obecnie panuje bowiem moda na vintage, lata 90 i 80, a co za tym idzie, szczególną popularnością cieszą się spodnie z prostymi nogawkami, dzwony, spodnie o bardzo wysokim lub bardzo niskim stanie. Do łask powróciły także obszerne i luźne jeansy (baggy jeans), zwykle z niskim stanem.  

Czy to oznacza, że noszenie skinny jeans jest już zabronione? Oczywiście, że nie! Ślepa pogoń za trendami nigdy nie jest dobrym podejściem w modzie – nie ma sensu wyrzucać każdej pary rurek ze swojej szafy, tylko dlatego, że wyszły z mody. Jest to po pierwsze bardzo nierozsądne ekonomicznie i środowiskowo, a po drugie należy pamiętać o tym, że trendy wracają. Jeśli lubisz jeansy skinny i dobrze się w nich czujesz – możesz je śmiało dalej nosić. 

Jak nosić jeansy typu skinny – moc dodatków 

Jeansów typu skinny nie powinniśmy się pozbywać także z tego względu, że stanowią one niezwykle uniwersalny model. Ich wystylizowanie jest proste i daje dużo możliwości, dzięki czemu nadzadzą się one na wiele okazji, zarówno bardziej eleganckich, jak i codziennych. 

Jeansy skinny można oczywiście sparować z dowolną koszulką, bluzą czy swetrem, ale jeśli interesują nas bardziej oryginalne połączenia, możemy naprawdę zaszaleć. Jeansy tego typu świetnie prezentują się z wszelkiego typu marynarkami, także tymi oversize, które obecnie dalej są na topie. Dzięki takiemu połączeniu nadamy naszym jeansom nieco modnego szyku. Taki komplet sprawdzi się zarówno na wyjście na miasto, jak i bardziej elegancką okazję. 

A co z butami? Tutaj także panuje wszelka dowolność, a jedynym ograniczeniem, jest nasza wyobraźnia. Szpilki, trampki, botki czy kozaki – wszystkie te propozycje będą świetnie wyglądały z jeansami skinny. W szczególności dobrze spisują się tego typu jeansy w połączeniu z wysokimi kozakami – nogawka łatwo mieści się w cholewce. 

Pamiętaj – moda wraca! 

To, że dzisiaj skinny jeans nie są tak popularne jak jeszcze kilka lat temu, nie oznacza wcale, że już tak zostanie. Jeśli chcesz być zawsze modna i na topie, nie wyrzucaj swoich sprawdzonych skinny jeans – możesz je zarówno łączyć z obecnymi trendami, jak i zostawić w szafie, aby poczekały na swój wielki powrót. 

Dodaj komentarz