skórzana kurtka dla faceta
Moda Męska

Dobrej klasy kurtka ze skóry

Kurtki skórzane męskie od lat są chętnie noszone przez mężczyzn. Dostępne są różne ich fasony. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas wyboru nowej kurtki skórzanej. Istnieją sprawdzone porady na to, żeby zapewnić sobie komfort, ciepło, a także niepowtarzalny styl.

Jakie kupować kurtki skórzane męskie? Na co zwracać uwagę?

Kurtki skórzane oferowane na rynku, poza kolorem oraz typem zastosowanej skóry, różnią się głównie fasonem. Mowa tutaj o ogólnej ich formie. Okazuje się, że to od fasonu zależne jest to, jak kurtka się prezentuje, jaki ma kształt, a ponadto jak się układa na męskim ciele. Co więcej, od niego zależy też to, jak mężczyzna prezentuje się ostatecznie w kurtce skórzanej. Każdy pan powinien pamiętać o tym, że fason determinuje dopasowanie we właściwych miejscach okrycia wierzchniego do sylwetki. Celem jest to, żeby kurtka dobrze układała na ciele. Dla panów wysokich zalecana jest kurtka dłuższa z długim rękawem. W przypadku, gdy obwód w biodrach jest większy aniżeli w klatce piersiowej, powinien być to bazowy wymiar, do którego dobiera się rozmiar okrycia wierzchniego. Podczas wyboru kurtki skórzanej trzeba też zwracać uwagę na jej kolor. Dzięki temu stworzy się spójną stylizację. Warto zaznaczyć, że kolor jest nie tylko kwestią gustu. Oczywiste jest to, że zawsze powinien on podobać się i spełniać podstawowe kryteria modowe. Ma też pasować do codziennej stylizacji oraz do reszty elementów garderoby. Istnieje jeszcze jeden bardzo ważny aspekt. Okazuje się, że łatwiej będzie utrzymać w czystości kurtkę czarną, aniżeli zrobioną z jaśniejszej skóry. Warto zaznaczyć, że na ciemniejszych kurtkach nie widać aż tak mocno wszelkich plam oraz zabrudzeń spowodowanych kilkuletnim użytkowaniem. Co więcej, w przypadku takiej kurtki pielęgnacja nie jest tak wymagająca. Jeżeli właściwie się dba o jasny kolor skóry, to taki model nie powinien też zawieść mężczyznę. Trzeba jednak zawsze uważać na różnego typu plamy oraz zabrudzenia.

Kurtka skórzana męska – jak dobrać idealny model?

Żeby cieszyć się świetną kurtką skórzaną, trzeba dobrać odpowiedni jej rozmiar. Mowa tutaj zdecydowanie o najistotniejszym aspekcie. Nawet jeśli fason się mężczyźnie spodoba i kolor będzie odpowiedni, kurtka musi być wygodna i dobrze leżeć na ciele. Dlatego zawsze najlepiej będzie sprawdzić parę rozmiarów oraz fasonów. Celem jest dobranie fasonu idealnie leżącego na ciele. Ma też oczywiście trafiać w gust. Warto również sprawdzić, czy kurtka nie jest zbyt ciężka. Waga zależna jest od grubości oraz typu zastosowanej skóry. Wielu mężczyzn zastanawia się, czy wybrać model lekki, czy grubszy. W tej kwestii dużo zależy od pory roku. W sklepach dostępne są zarówno męskie kurtki skórzane cienkie i przewiewne, jak i w wydaniu zimowym, dlatego każdy mężczyzna dobierze ubranie idealne dla siebie. Pewne modele zrobione są z grubszej skóry. Świetnie chronią one przed wiatrem oraz zimnem. Warto zaznaczyć, że kurtki skórzane wypełnione puchem skutecznie chronią przed mrozem. Dlatego są noszone podczas zimy. Można je zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych w relatywnie niskiej cenie. Okazuje się, że lekka i przewiewna kurtka bardzo dobrze sprawdza się w sezonie wiosennym. Można ją zakładać nawet na letnie dni. Zapewnia właściwą wentylację, gdyż w takiej kurtce zastosowana jest skóra przepuszczająca powietrze. Celem jest zawsze to, żeby okrycie wierzchnie idealnie pasowało na ciele. Dlatego warto ją przymierzyć i przejrzeć się w lustrze. Warto też sprawdzić z bliska, z czego zostało zrobione okrycie wierzchnie. Przede wszystkim dobrze poszukać wystających nitek oraz stębnowań. Te drugie mają być równe. Bardzo istotne jest też to, czy skóra nie jest zbytnio pofałdowania przy łączeniach wszelkich elementów, co często świadczy o niechlujnym oraz nieprofesjonalnym szyciu, a to cechuje tańsze modele. Istotnym elementem jest również podszewka. Powinna być ona zawsze najlepszej jakości. Kurtkę skórzaną męską najlepiej zakupić w renomowanym sklepie, gdyż liczy się jej jakość.

Dodaj komentarz